Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Krzyżu miłości nauka...

Ulicami stolicy i okolicznych miast wierni przejdą w Drodze Krzyżowej.

To już ostatnie dni przed Wielkim Tygodniem, wydarzeniami Triduum Paschalnego i Wielkanocy. W piątek 18 marca wierni wyjdą na ulice z krzyżem, odprawiając nabożeństwo przy czternastu stacjach Męki Pańskiej. Wyruszą ulicami Pragi, po Mszy św. odprawionej o godz. 18 w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana. Diecezjalna Droga Krzyżowa będzie wiodła ulicami: al. Solidarności, Jagiellońską, Kłopotowskiego i Floriańską do katedry. Nabożeństwo przygotowuje i poprowadzi młodzież diecezji warszawsko-praskiej, która również w ten sposób chce duchowo przygotować się do lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Od 16 lat w piątek przed Niedzielą Palmową ulicami Żoliborza przechodzi Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy, od grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpocznie się Mszą św. w żoliborskim sanktuarium o godz. 17. Uczestnicy przejdą ulicami: Felińskiego, al. Wojska Polskiego, ks. Jerzego Popiełuszki, Krasińskiego i Felińskiego (powrót do kościoła). Organizatorami Drogi Krzyżowej są NSZZ „Solidarność” i sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Piątkowa Droga Krzyżowa przejdzie też ursynowskimi ulicami: al. KEN, Herbsta, Romera, Surowieckiego. Początek po Eucharystii o godz. 18 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101). W tym samym czasie nabożeństwo rozpocznie się również w kościele św. Szczepana w Raszynie (al. Krakowska 6).

W Niedzielę Palmową parafia św. Ojca Pio zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami Gocławia, którą poprowadzi bp Marek Solarczyk. Ksiądz biskup jest autorem rozważań, towarzyszących poszczególnym stacjom. Rozpoczęcie o godz. 19, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.

W sobotę 19 i 20 marca o 19.30 oraz – dodatkowo – 9 kwietnia o 15.30 parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Włochach (ul. Rybnicka 27) wystawia Misterium Męki Pańskiej pt. "Między lwami". Spotkanie, które odbędzie się w sali kinowej przy kościele, jest biletowane.

Misterium będzie można też obejrzeć 19 marca o 19.00 w kościele św. Szczepana w Raszynie. Z kolei 20 marca o 20.30 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach będzie można posłuchać "#Pasji 2016 na Ursynowie", opartej na Janowej Pasji Jana Sebastiana Bacha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama