Nowy numer 44/2020 Archiwum

Drachma, owca i marnotrawny syn - to my

Pod hasłem: "Biblijna Góra Moria" w ośmiu stołecznych kościołach odbyły się Diecezjalne Dni Młodych. Wzięło w nich udział pok. 6 tys. młodych.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, kard. Nycz zachęcił młodych zebranych w kościele św. Franciszka z Asyżu, by tak jak Józef "nie bali się wziąć Jezusa do siebie i uznali Go za Pana i Zbawiciela”. - On wam nie zabierze wolności, szczęścia, młodości, ale pomoże przejść przez młodość i przygotować się do dorosłego życia. Tak jak pomógł św. Stanisławowi Kostce czy bł. Pierowi Giorgio Frassatiemu - powiedział.

Metropolita warszawski przypomniał, że w lipcu tego roku na ŚDM do Krakowa przyjadą ponad 2 mln osób. - Jan Paweł II, inicjując spotkania młodych, wiedział, że żeby usłyszeć głos Chrystusa, młodzież potrzebuje takiego zrywu - mówił.

W homilii nawiązał do orędzia papieża Franciszka na XXX Światowy Dzień Młodzieży, w którym ojciec święty na przykładzie przypowieści o zagubionej owcy, drachmie i synu marnotrawnym wyjaśnia, co oznacza miłosierdzie Boże.

- My jesteśmy tą drachmą, owcą i marnotrawnymi synami. Wiele razy potrzebujemy też Ojca Pasterza, który czeka cierpliwie i reaguje na najmniejszy objaw naszego nawrócenia - mówił. - Nie ma takiej sytuacji, nawet gdy człowiek pogubi się na wiele lat, by nie został przyjęty przez Boga. Krzyż jest najbardziej czytelnym objawieniem miłosierdzia Ojca. Mamy naśladować dobrego łotra, który w ostatniej chwili swojego życia otrzymał zbawienie.

Kaznodzieja zachęcił młodych, by doświadczając miłosierdzia, czynili miłosierdzie wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Podczas Mszy św. młodzi złożyli na ręce metropolity warszawskiego podania o bierzmowanie.

W spotkaniu z biskupem w kościele św. Franciszka z Asyżu na stołecznym Okęciu uczestniczyło ponad 500 młodych z dwóch dekanatów: ochockiego i raszyńskiego. Oprócz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w Eucharystii uczestniczyli także młodzi zaangażowani w wolontariat i przygotowania w parafii do ŚDM w archidiecezji warszawskiej.                                                                                                                        

Młodzi spotkali się z biskupami także w kościele Wszystkich Świętych, Ofiarowania Pańskiego, Niepokalanego Poczęcia NMP, Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, św. Kazimierza w Pruszkowie, Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie i Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Coroczne spotkanie przypadające na sobotę przed Niedzielą Palmową jest elementem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama