Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czym pocieszysz Ukrzyżowanego?

Wchodzimy w czas kontemplacji męki Jezusa i Jego chwalebnego zmartwychwstania.

Wielki Czwartek

W tym dniu, obchodzonym jako pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, pomódlmy się szczególnie za kapłanów.O godz. 10 w bazylice archikatedralnej, przy ul. Świętojańskiej kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. Krzyżma. W tym samym czasie na Pradze, w bazylice św. Floriana Mszę św. sprawował będzie abp Henryk Hoser SAC. O godz. 18 metropolita warszawski będzie przewodniczył Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Na Pradze wieczorną, uroczystą Mszę św. z bazylice odprawi biskup senior Kazimierz Romaniuk.

Wielki Piątek

Centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Warszawie rozpocznie się o godz. 20 przed kościołem akademickim św. Anny (Krakowskie Przedmieście 68). Jego uczestnicy przejdą trasą: Krakowskie Przedmieście - Miodowa - Senatorska - pl. Teatralny Wierzbowa - Tokarzewskiego - Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście. O godz. 18 w bazylice św. Floriana bp. Marek Solarczyk odprawi nabożeństwo Męki Pańskiej.

Wielka Sobota

W tym dniu tradycyjnie nawiedzamy groby Pana Jezusa w stołecznych świątyniach.  Na bezpłatny spacer po kościołach Traktu Królewskiego i Starego Miasta zaprasza przewodnik Krzysztof Przygoda (początek o godz. 10 przed kościołem św. Aleksandra na Plac Trzech Krzyży).

O godz. 20 abp Henryk Hoser będzie przewodniczył Wigilii Paschalnej w praskiej bazylice, a kard. Kazimierz Nycz w bazylice archikatedralnej.

Rezurekcje

27 marca o godz. 6 warszawscy biskupi odprawią Msze św. z procesjami rezurekcyjnymi w następujących parafiach: Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie (kard. Nycz), Narodzenia NMP w Komorowie (bp Piotr Jarecki), św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej (bp Rafał Markowski). Arcybiskup warszawsko-praski odprawi Mszę św. w wielkanocny poranek w par. NMP Matki Kościoła w Sulejówku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama