GN 24/2018 Archiwum

Jak dostać 500+

Specjalny Kreator ma pomóc warszawiakom wypełnienie wniosku o świadczenie 500+. Razem z wnioskiem został umieszczony na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl. Jest to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie przygotowane do wypełniania wniosków w ramach programu Rodzina 500+.

Jak wypełnić wniosek, które dokumenty trzeba dołączyć, oraz gdzie i w jaki sposób należy je złożyć – te ważne informacje dla mieszkańców stolicy są na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl. Osoby, mające skomplikowaną sytuację rodzinną, będę mogły skorzystać z pomocy punktów przyjmowania wniosków w Urzędach Dzielnic, właściwych dla ich miejsca zamieszkania.

Złożone wnioski będą rozpatrywać Wydziały Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędach Dzielnic. Mogą one prosić o poprawę, uzupełnienie dokumentów, wyjaśnienia. Zgodnie z ustawą, osoby otrzymają świadczenie w terminie do trzech miesięcy od złożenia wniosku.

W Warszawie od 1 kwietnia wypełniony i podpisany wniosek można składać w punktach przyjmowania wniosków Rodzina 500+ nie tylko w Wydziałach Obsługi Mieszkańców, ale również w gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach. Punkty przyjmowania wniosków w placówkach oświatowych będą działały od 1 kwietnia do 1 lipca, czyli w okresie, kiedy można spodziewać się największego zainteresowania rodziców. Łącznie jest to blisko 700 punktów.
Lista punktów jest na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl.

Wnioski będzie można wysłać za pośrednictwem systemów elektronicznych, których działanie powinno zapewnić Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Są to: bankowość elektroniczna, portal Emp@tia, Platforma Usług Elektronicznych – PUE (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), ePUAP. Do tego niezbędne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz innych baz, program Rodzina 500+ może dotyczyć około 150 tysięcy dzieci w Warszawie. Od 1 kwietnia mieszkańcy będą mogli składać wnioski o przyznanie im świadczenia rodzinnego.

Więcej informacji o programie Rodzina 500 plus:
www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl
www.mpips.gov.pl

Infolinie:
Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - 22 529 06 68 
Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - 22 695 71 22
Urzędu m.st. Warszawy – Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma