GN 24/2018 Archiwum

Katarski inwestor nie zmieni "Gościa"

Wrzawa medialna po przejęciu "Gościa" przez inwestora z Kataru nie cichnie. A przecież nie ma w tym niczego nadzwyczajnego.

No i się zrobił szum. Jak tak można w katolickim piśmie, zdrada, kapitulanctwo i nie wiem, co jeszcze. Czytam te wściekłe komentarze od kilku dni. A przecież sprawa jest zupełnie normalna.

Przypomnijmy fakty. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa z nowym inwestorem, który przejmie większościowy pakiet udziałów w „Gościu Niedzielnym”. Firma al-Uasaleh Construction z Kataru dotychczas nie funkcjonowała na rynku medialnym, ale przejęcie „Gościa” ma być pierwszym krokiem w tę stronę. Szejk Hassan al-Uasaleh zamierza w najbliższym czasie kupić kilka innych tytułów prasowych w Europie Środkowej i Zachodniej, więc nasz tygodnik będzie przyczółkiem do dalszej ekspansji. Inwestor jak każdy inny, a nawet lepszy od wielu, bo z ambicjami.

Niestety, przy tej okazji powstało wiele plotek, które trzeba zdementować.

Po pierwsze, nie jest prawdą, jakoby szejk al-Uasaleh miał jakiekolwiek związki z islamistami. Mówił, że nie ma.

Po drugie, „Gość” wcale nie zmienia formatu. Pozostaje pismem dla tych, którym bliskie są ogólnoludzkie wartości. A to, czy wywodzimy je ze źródeł katolickich, czy z jakiejkolwiek innej religii jest już rzeczą wtórną. Nie popadajmy w fundamentalizm. Poza tym szejk wyraźnie powiedział, że na razie możemy pisać o papieżu w pozytywnym tonie.

Po trzecie, to nieprawda, że nasze redakcyjne koleżanki mają obowiązek chodzenia w burkach. Obowiązku nie ma. Chodzą tak, bo to lubią.

Po czwarte, całkowicie nie polegają na prawdzie plotki, jakoby w najbliższym numerze „Gościa” redakcja miała opublikować przeprosiny za Pogrom Wiedeński z 1683 r. Rocznica tych tragicznych wydarzeń przypada przecież dopiero jesienią.

Mam nadzieję, że niepotrzebna wrzawa medialna nakręcana przez konkurencję wreszcie ucichnie. Jestem pewien, że nasi wierni Czytelnicy pozostaną z „Gościem”.

Salam alejkum!

Tekst został napisany 1 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Hydrus
  04.04.2016 08:59
  Jeżeli, to jest żart, to bardzo głupi żart. Jeżeli, to jest prawda, to bardzo smutna prawda.
  doceń 5
 • amico
  05.04.2016 10:31
  No i mamy islamską gazetę! Armagedon nadchodzi!
  doceń 1
 • Gość
  24.04.2016 16:02
  Przeczytałem po fakcie. Nic nie mogłem z tym zrobić.... gdybym wiedział wcześniej to bym protestował ;)
  doceń 0
 • AQQ
  03.06.2016 18:22
  Czy to oznacza ze "Gosc Niedzielny" to juz nie tygodnik "polski" tylko "polskojezyczny"?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma