GN 24/2018 Archiwum

On nie jest sprawiedliwy po ludzku

Po raz drugi w bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbyło się Uwielbienie na Pradze.

- Spoglądasz na nas z miłością. Nie osądzasz nas. A my czasami boimy się przyjść do Ciebie. Boimy się, że okażesz się w spotkaniu z nami „sprawiedliwy po ludzku”. A Ty w sakramencie pojednania przekazujesz nam swoje Miłosierdzie. Prosisz: ”Idź i nie grzesz więcej” - mówił 2 kwietnia kapłan prowadzący adorację w bazylice Najświętszego Serca Jezusa.

Każda modlitewna inspiracja przeplatana była piosenką w wykonaniu zespołu El Camino, inspirującym się muzyką gospel, jazzem i współczesną muzyką elektroniczną.

Artyści przygotowali utwory ze swoich płyt " Bliżej" i "Miłość niepojęta".

Podczas tego wieczoru nie może zabraknąć Matki Chrystusa. Zaprośmy Tą, którą św. Jan Bosko zawsze prosił o pomoc. W naszym życiu pojawiają się trudności, powierzmy je przez Maryję Miłosiernemu Jezusowi – zachęcał prowadzący uwielbienie kapłan   Podczas tego wieczoru nie może zabraknąć Matki Chrystusa. Zaprośmy Tą, którą św. Jan Bosko zawsze prosił o pomoc. W naszym życiu pojawiają się trudności, powierzmy je przez Maryję Miłosiernemu Jezusowi – zachęcał prowadzący uwielbienie kapłan Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Uwielbienie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną w intencji dzieci z Pragi, a także z prośbą, by prawobrzeżna cześć Warszawy dostąpiła Bożego Miłosierdzia. Zakończyło się spotkaniem integracyjnym organizatorów modlitwy z uczestnikami. Świadectwem wiary podzielili się członkowie zespołu El Camino. Przez cały czas można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednanie.

- Uwielbienie na Pradze to przejaw Nowej Ewangelizacji. Łączymy modlitwę i muzykę, by zbliżać ludzi do Boga. Warto dodać, że spotkania są inicjatywa oddolną powstałą dzięki fundacji „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium im. św. Jan Bosko – wyjaśniał Michał Guzek, współorganizator wydarzenia.

Kolejne Uwielbienie na Pradze odbędzie się w Boże Ciało, 26 maja. Oprawę muzyczną modlitwy zapewni zespół Soudarion.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma