GN 24/2018 Archiwum

Papież przywiezie wam nadzieję

Rzecznik Watykanu o pielgrzymce Franciszka na Światowe Dni Młodzieży.

- Franciszek spotka się z młodymi w sytuacji, kiedy przeżywamy w Europie III wojnę światową, wojnę w kawałkach, wojnę pełzającą. Mamy wielkie problemy imigracyjne, kryzys ekologiczny. Papież będzie zachęcał młodych, by wobec tych problemów wyszli z odwagą i nadzieją, by nie bali się stawić im czoła - powiedział rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi podczas konferencji zorganizowanej w związku z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski na Światowe Dni Młodzieży w lipcu br.

Rzecznik papieża stwierdził, że Papież przybywa, by celebrować ŚDM w miejscu fundamentalnym dla nabożeństwa Miłosierdzia Bożego. A miłosierdzie jest centrum przesłania tego pontyfikatu.

Ks. Federico Lombardi, były prowincjał jezuitów we Włoszech, a także wieloletni dyrektor programowy Radia Watykańskiego, zwrócił uwagę, że centrum przesłania tego pontyfikatu stanowi miłosierdzie.

- Papież patrzy na świat z punktu widzenia człowieka, który cierpi, i to jest bardzo głęboko ewangeliczne - mówił ks. Lombardi. Dodał, że papież bardzo często cytuje 25 rozdział Ewangelii św. Mateusza, który mówi o tym, w jaki sposób będziemy sądzeni my i świat.

Wymienił także inne wspólne dla Jana Pawła II i Franciszka cechy sprawowania urzędu następcy św. Piotra.

- To bliskość i bezpośredniość, bardzo konkretny język. Widzimy zainteresowanie młodzieżą, ale także ekumenizm. Jan Paweł II i Franciszek rozpoczęli swoje pontyfikaty od Synodu Biskupów na temat rodziny. Podobne jest również wielkie pragnienie odwiedzenia Rosji i Chin - podkreślił ks. Lombardi. - Jestem pewien że ŚDM to będzie wielki impuls nadziei dla świata - zakończył rzecznik Watykanu.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli także udział: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński, rzeczniczka ŚDM Dorota Abdelmoula i rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

- Franciszek stał się papieżem siódmego kontynentu - kontynentu cyfrowego. Jeśli każdy z dwóch milionów uczestników ŚDM będzie miał 500 przyjaciół na Facebooku, orędzie papieża trafi do miliarda ludzi - podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP, dodając że Jan Paweł II był papieżem-pielgrzymem, Benedykt XVI papieżem-profesorem, a Franciszek jest papieżem-proboszczem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • sorcier
    04.04.2016 16:03
    Szóstym kontynentem jest Antarktyda. Tak przynajmniej nauczono mnie w szkole.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma