GN 24/2018 Archiwum

"Wróćmy do dobrych zwyczajów"

Ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, zaapelował do mediów.

Po niedzielnym incydencie w kościele akademickim św. Anny w Warszawie, kiedy grupa feministek ostentacyjnym wyjściem i okrzykami przerwała odczytywanie komunikatu biskupów na Dzień Świętości Życia, głos zabrał ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej. Zwrócił się z apelem do stacji telewizyjnych, by uprzedzały proboszczów o zamiarze filmowania w kościele. Nawiązał do tego, że w minioną niedzielę w kościele św. Anny dziennikarz gazeta.pl bez uprzedniej zgody rektora świątyni rejestrował protest środowisk feministycznych.

„Szanowne Redakcje! Wróćmy do dawnego dobrego zwyczaju uprzedzania o obecności ekip tv gospodarza kościoła (proboszcza, rektora)” – zaapelował ks. Śliwiński na Twitterze.

Przypomnijmy, że grupa feministek umówiła się na Facebooku, by zakłócić odczytanie komunikatu prezydium Konferencji Episkopatu Polski na zakończenie niedzielnej Mszy św. w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Utworzyła nawet specjalne wydarzenie "Wyjście z kościoła podczas czytania listu".

Podczas Mszy św. w kościele akademickim była ekipa telewizyjna, ale trudno dociec, jaka. Niemiecka telewizja państwowa ZDF uzyskała zgodę rektora na filmowanie, ale twierdzi, że materiał z niedzielnego protestu uzyskała z TVN. W kościele był też reporter "Gazety Wyborczej", który relacjonował wydarzenie i zamieścił w internecie film.

Początkowo reporterzy pisali o grupie wiernych, którym nie spodobała się treść listu i na znak protestu opuszczali świątynię. Kiedy sprawa stała się głośna i okazało się, że nie była to spontaniczna reakcja uczestników Mszy św., zaczęli wspominać o grupie kobiet, która umówiła się na protest.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma