Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zostań klerykiem na weekend

Księża i bracia pallotyni z Ołtarzewa zapraszają w progi seminarium.

Czujesz zaproszenie Boga do życia zakonnego? Zastanawiasz się, jaki jest kierunek twojego powołania? A może po prostu chciałbyś zobaczyć, jak wygląda klerycka codzienność? Jest okazja, by poznać ją bliżej. Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie organizuje „Dni otwarte”, podczas których będzie można spędzić kilka dni w seminarium, poznać rytm codziennych zajęć oraz porozmawiać z jego mieszkańcami. Mężczyźni (w wieku 17 - 35 lat), którzy do 1 maja zarejestrują się poprzez stronę internetową ołtarzewskiego seminarium, będą mogli spędzić w jego murach weekend od 5 do 7 maja,

Szczegółowe informacje i zapisy na: www.powolania.org.

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego powstało w 1835 r. Pallotyński charyzmat opiera się na zawołaniu "Caritas Christi urget nos – Miłość Chrystusa nas przynagla". Zgodnie z przekonaniem założyciela zgromadzenia św. Wincentego Pallottiego, że apostolstwo Kościoła będzie w pełni skuteczne tylko wtedy, gdy wszyscy wierni będą świadomi spoczywającego na nich obowiązku współpracowania w Jego posłannictwie, pallotyni mają ożywiać wiarę i miłość wśród katolików, budzić w nich głębokie przeświadczenie o ich osobistym powołaniu do apostolstwa oraz przynaglać ich do realizacji tego powołania. Przyczyniają się też do wzmocnienia jedności wśród katolików i zachęcają ich do wspólnej pracy na rzecz Kościoła. Swoje apostolstwo realizują także na misjach, poprzez działalność charytatywną i społeczną. Księża pallotyni przyrzekają życie w czy­sto­ści, u­bó­stwie, po­słu­szeń­stwie oraz wy­trwa­nie w Stowarzy­sze­niu, życie we wspól­no­cie dóbr i w duchu służ­by.

Do pallotyńskiej rodziny należą: wspólnota księży i braci Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, Kongregacja Sióstr Apostolstwa Katolickiego i Kongregacja Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego.Dołączyły do nich także inne wspólnoty inspirowane ideałami św. Wincentego Pallottiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama