Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tak na serio

Konferencje na temat narzeczeństwa i małżeństwa, świadectwa, wspólne modlitwy i warsztaty. 14 maja rusza Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa "Tak na serio". Inicjatywa odbędzie się po raz trzeci.

Inicjatywa pod nazwą "Tak na serio" zrodziła się przed trzema laty wśród studentów należących do duszpasterstwa akademickiego "Namiot", w warszawskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela, przy ul. Olimpijskiej 82/84.

Pomysł powstał w trakcie Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. W TnS chodzi zwrócenie uwagi na powołanie do małżeństwa jako Bożego daru i drogi na całe życie. Tydzień TnS odbywa się co roku od Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Niedzieli Trójcy Świętej. W tym czasie organizowane są w parafii konferencje na temat narzeczeństwa, małżeństwa, relacji między kobietą a mężczyzną oraz modlitwy.

Każdy dzień będzie miał swoją intencję modlitewną. I tak sobota, 14 maja, będzie poświęcona wszystkim, którzy poszukują męża lub żony a wierni będą modlić się o cierpliwość i odwagę dla nich. Niedziela to modlitwa za wszystkich, którzy boją się wejść w sakrament małżeństwa. W poniedziałek - za zakochanych, żeby patrzyli na siebie oczami Boga, wtorek - o czystość w relacjach, środa - za małżonków i narzeczonych, o pokorę i umiejętność słuchania siebie, czwartek - za wszystkie małżeństwa pragnące mieć potomstwo, piątek - o wytrwałość i jedność w dążeniu do świętości, sobota - za rozwiedzionych małżonków, a ostatniego dnia, w niedzielę, 22 maja, uczestnicy TnS będą modlić się za narzeczonych.

Każdego dnia, poza Mszą św., zaplanowano konferencje, warsztaty i świadectwa. Wśród zaproszonych gości będą m.in. lek. Natalia Suszczewicz, znana w środowiskach pro-life i ks. Robert Skrzypczak.

Efektem pierwszego TnS, przeżywanego w roku 2014, jest inicjatywa Dnia Tak na Serio, czyli ostatniej soboty miesiąca, podczas której wierni modlą się szczególnie o powołanych do małżeństwa.

Tegoroczna – trzecia edycja „Tak na Serio” odbędzie się w dniach 14 – 22 maja.

"Tak na Serio" stało się w tym roku projektem ogólnopolskim. Do inicjatywy dołączyły kolejne parafie salwatoriańskie - w Trzebinii i Bielsku-Białej.

Ze szczegółami można się zapoznać na profilu wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/taknaserio/ i na stronie internetowej parafii: warszawa.sds.pl/wspolnoty/tak-na-serio/

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama