Nowy numer 43/2020 Archiwum

Marsz dla życia i rodziny

W całym kraju w niedzielę ruszy 140 marszy dla życia i rodziny. W Warszawie setki rodzin przejdą Krakowskim Przedmieściem na piknik w Parku Kazimierzowskim z atrakcjami dla dzieci: dmuchaną zjeżdżalnią, tańcami, warsztatami naukowymi i konkursami dla całej rodziny.

15 maja w całej Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny – koordynator wydarzenia – przygotowało z tej okazji spot promocyjny. Słowami wiersza „Dzieci” św. Jana Pawła II przypomina on o wartości życia ludzkiego i zaprasza do udziału w Marszach. Tegoroczne hasło: „Każde życie jest bezcenne” podkreśla szczególną wartość każdej osoby. Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa – prawa do życia.
 
Spot promujący Marsz dla Życia i Rodziny 2016
MarszTV

Tymczasem na podstawie obowiązujących przepisów w Polsce legalnie pozbawia się życia ponad półtora tysiąca dzieci rocznie. W większości przypadków są to aborcje eugeniczne, przeprowadzane ze względu na chorobę dziecka w stanie prenatalnym. Organizatorzy domagają się, aby dzieci, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu, były traktowane z takim samym szacunkiem. 
- Uderza nas to, że w Polsce wciąż dokonuje się aborcji chorych dzieci, zamiast udzielać wsparcia i otaczać opieką rodziny, które podejmą się ich wychowywania – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum.

Marsze dla Życia i Rodziny to również doskonała okazja, aby dać świadectwo przywiązania do wartości rodzinnych.
- Zapraszamy wszystkie osoby dumne ze swoich rodzin. Pokażmy, że dzieci, które posiadamy są dla nas darem, a nie obciążeniem; że nasi współmałżonkowie są dla nas najważniejszymi osobami, z którymi budujemy naszą codzienność – zachęca do uczestnictwa w Marszach Paweł Kwaśniak.
 
Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o 12.45 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego (ul. Browarna), gdzie ok. 13.30 rozpocznie się rodzinny piknik, podczas którego przewidziano konkursy z nagrodami, malowanie buziek, stanowisko eksperymentów, warsztaty naukowe, zabawy integracyjne, tańce, rodzinny quiz, duże bańki mydlane oraz dmuchaną zjeżdżalnię.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama