Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkajmy się pod Chopinem

Rusza 57. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

15 maja rozpocznie się kolejny sezon Koncertów Chopinowskich, jednej z najstarszych imprez muzycznych w stolicy, kulturalnej wizytówki Warszawy, odbywającej się Łazienkach Królewskich nieprzerwanie od 1959 roku.

Koncerty Chopinowskie organizowane są w Łazienkach Królewskich od połowy maja do końca września. W każdą niedzielę występy wybitnych pianistów odbywają się dwukrotnie: o godzinie 12 i 16.

- Koncerty w Łazienkach są znaną na całym świecie atrakcją turystyczną i kulturalną  stolicy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Apogeum zainteresowania koncerty przeżywały w 2010 r. Wówczas na całym świecie obchodzony był Rok Chopinowski, przypadający w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Wśród uczestników obchodów był, biorący udział w licznych koncertach i projektach, Karol Radziwonowicz – jeden z najlepszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina. To właśnie on zagra na otwarcie tegorocznego sezonu 15 maja. Jako drugi, swój koncert da Łukasz Krupiński – 24-letni zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów. Taki dobór wykonawców na inaugurację jest czytelnym znakiem tego, że organizatorzy – Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, stawiają zarówno na dojrzałość i klasyczne podejście, jak i młodość oraz nowatorstwo.

Dla każdego z pianistów występ w tak szczególnej scenerii jest wielką nobilitacją i wyrazem uznania. Publiczność, zawsze licznie przybywająca pod monument natchnionego kompozytora, jest z roku na rok coraz lepiej muzycznie wyedukowana. Ogromna w tym zasługa Koncertów Chopinowskich, które świetnie wpisują się w popularyzację sztuki wyższej w sposób współczesny i otwarty.

W maju przy pomniku Fryderyka Chopina zagrają:

  • 15 maja, godz. 12 - Karol Radziwonowicz, godz. 16 - Łukasz Krupiński
  • 22 maja, godz. 12 – Michał Drewnowski, godz. 16 – Magdalena Lisak
  • 29 maja, godz. 12 - Anna Maria Stańczyk, godz. 16 - Michał Dziewior
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama