Nowy numer 44/2020 Archiwum

Do teatru za 400 groszy

Jutro rozpoczyna się sprzedaż biletów. Tylko w kasach teatrów.

Z okazji przypadającego 21 maja Dnia Teatru Publicznego, w wybranych teatrach w Polsce odbędzie się akcja promocyjna „Bilet za 400 groszy”. Przyłączyło się do niej 90 teatrów z całego kraju. Niektóre z nich zagrają na kilku swoich scenach. Wydarzenie towarzyszy 400. rocznicy śmierci Shakespeare’a. 

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tys. widzów.

W tym roku sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona, podobnie jak w poprzedniej edycji, tylko w kasach teatrów. – Zależało i zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich „droga do biletu” była podobna. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, która dla teatrów będzie intensywnym dniem pracy, ale wielu widzom da szansę na pojawienie przed kasą teatru – wyjaśnia Dorota Buchwald – dyrektor Instytutu Teatralnego.

Listę teatrów biorących udział w akcji oraz tytuły spektakli, które wystawione zostaną 21 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego, można znaleźć  na stronie Instytutu Teatralnego – www.instytut-teatralny.pl oraz na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama