Nowy numer 43/2020 Archiwum

Będzie rekord rozmawiających o Bogu?

O. Szustak OP zaprasza na koncert, kazanie na 30 gardeł i uwielbienie z "Owcą" na Służewie.

- Przywieźcie ze sobą kubki, my dajemy kawę. I siedząc przy niej przy stolikach, spróbujemy pobić rekord Polski w liczbie osób równocześnie rozmawiających o Bogu. Słuchajcie, takiego czegoś jeszcze nie było! - zachęca o. Adam Szustak OP, zapraszając na niezwykłe wydarzenia u braci dominikanów na Służewie.

28 maja na przyklasztornym placu przy ul. Dominikańskiej 2 stanie scena, na której o godz. 18 rozpocznie się koncert. Będzie on jedną z czterech części spotkania zatytułowanego "Światła Miasta", zorganizowanego na 800-lecie zakonu kaznodziejskiego. Na scenie wystąpią m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Natalia Niemen, Skubas i Mate.O, a konferansjerami będą o. Adam Szustak i Tomasz Schuchardt.

Ponieważ na wspólne świętowanie zjadą dominikanie z wielu ośrodków w Polsce - jak przystało na zakon kaznodziejski, nie wytrzymają bez kazania. A będzie to głoszenie niezwyczajne. Kazanie "na 30 gardeł"! Będzie więc okazja posłuchać m.in. ojców Kozackiego, Szustaka, Krupy, Głubisza, Słabiga, Gaja, Nowaka, Kuczki i Jędrzejewskiego. 

A kiedy uczestnicy już się nasłuchają, sami, w kameralnych warunkach, przy kawie, będę dzielić się duchowymi przemyśleniami. Gospodarze mają nadzieję, że uda się ustanowić rekord w liczbie osób równocześnie rozmawiających o Bogu.

Kulminacją wieczoru będzie wspólne uwielbienie Boga z ojcami dominikanami i zespołem "Owca".

Na koncert i kolejne części spotkania wstęp, oczywiście, wolny. Zakończenie przewidziano na godz. 22.

Światła miasta
Langusta na palmie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama