Nowy numer 42/2020 Archiwum

Uwielbiajmy Boże Ciało...

Procesje do czterech ołtarzy, ale też koncerty i spotkania uwielbieniowe.

Najliczniejsza, centralna procesja Bożego Ciała przejdzie 26 maja Traktem Królewskim. Rozpocznie się Mszą św. odprawioną o 10.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

Po Eucharystii Najświętszy Sakrament będzie niesiony w procesji przez pl. Zamkowy, ulicami Krakowskie Przedmieście, Królewską aż na pl. Piłsudskiego, gdzie pod papieskim Krzyżem metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wygłosi okolicznościowe kazanie, a uczestnicy odśpiewają dziękczynne "Te Deum".

Tradycyjne ołtarze będą usytuowane przy kościołach: akademickim św. Anny, seminaryjnym, sióstr wizytek oraz przy krzyżu na pl. Piłsudskiego. Na zakończenie kard. Kazimierz Nycz pobłogosławi mieszkańców stolicy Najświętszym Sakramentem. Tam też po procesji zostanie odprawiona Msza św.

Główna procesja Bożego Ciała po drugiej stronie Wisły, z udziałem praskich biskupów, wyruszy z katedry św. Floriana po Eucharystii o godz. 10.

Jak to jest w zwyczaju, do udziału w niej w strojach ślubnych zaproszono małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w ostatnim roku.

Dla Jezusa ukrytego w hostii, przez środek katedry, zostanie także ułożony dywan z żywych kwiatów. Trasa procesji będzie wiodła: al. "Solidarności", ul. Jagiellońską, ks. Kłopotowskiego i Sierakowskiego.

Przy czwartym ołtarzu, usytuowanym przy bazylice katedralnej, abp Henryk Hoser SAC wygłosi homilię i udzieli wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem,

Na Pradze też, o godz. 18 w bazylice  Najświętszego Serca Pana Jezusa, Fundacja „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św. Jana Bosko zapraszają do udziału w III Warszawskim Uwielbieniu. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią, a po niej w modlitwę wielbiącą Boga wprowadzi zebranych zespół Soudarion.

Wieczorne uwielbienie w Boże Ciało organizuje również parafia św. Wawrzyńca w Gliniance. O godz. 16 na przykościelnych błoniach rozpocznie się ewangelizacyjna pantomima, a po niej swoje świadectwa złożą m.in. abp Henryk Hoser SAC, Patrycja Hurlak i ks. Waldemar Kumran. O 17.30 odbędzie się procesja z Jezusem Eucharystycznym. Spotkanie zakończy koncert Maleo Reggae Rockers.

W Grójcu, na pl. Wolności, o godz. 17 rozpocznie się koncert uwielbieniowy z udziałem m.in. laureatów17. Festiwalu Pieśni Sakralnej, scholi Fletnia Pana, Międzynarodowego Chóru Sarva Dharma oraz zespołu Bęsiu & DJ Yonas.

Organizatorami koncertu są grójeckie parafie św. Mikołaja i Miłosierdzia Bożego oraz burmistrz Grójca, starosta powiatu grójeckiego oraz Grójecki Ośrodek Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama