Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Are You Ready?"

Na parę tygodni przed Światowymi Dniami Młodzieży wolontariusze i Ambasadorzy ŚDM zapraszają do wspólnego świętowania w rytm muzyki - na koncerty dedykowane Światowym Dniom Młodzieży, a w szczególności idei wolontariatu ŚDM. Koncerty we Wrocławiu i w Warszawie mają być rozgrzewką przed lipcowymi wydarzeniami.

- Oczywiście te koncerty są adresowane nie tylko do wolontariuszy, ale do wszystkich, którzy chcą posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas. Będzie to wielkie wydarzenie kulturalne - mówi Joanna Zając koordynator ds. promocji KO ŚDM Kraków 2016.

Dla ŚDM zagrają Ambasadorzy ŚDM: Arkadio, ks. Jakub Bartczak, Maleo Reggae Rockers, TAU oraz zespoły: TGD z nową płytą i NiemaGOtu. Koncerty odbędą się 10 czerwca - w Hali Stulecia we Wrocławiu oraz 12 czerwca - w Hali Torwar w Warszawie.

Podczas koncertów będzie czynny punkt informacyjny ŚDM, gdzie wolontariusze postarają się odpowiedzieć na każde pytanie związane z organizacją i przebiegiem Światowych Dni Młodzieży i Dni w Diecezjach. Estrady staną się także przestrzenią zaprezentowania inicjatyw związanych z ŚDM, np. akcji "Wymaluj Obraz”. Elementem aranżacji będzie także emisja spotu promującego wolontariat, który powstał z początkiem maja. - Powiemy o różnych projektach, aby pokazać, że siła ŚDM tkwi też w rozmaitości działań, w różnorodności ludzi, którzy się w te działania angażują - zauważa Joanna Zając.

Początkiem trasy koncertowej był Kraków, gdzie ponad 1000 osób bawiło się na koncercie w Centrum Kongresowym ICE. - Rozpoczęliśmy wielkie święto ŚDM. Teraz wychodzimy poza Kraków. Najważniejszym będzie zbudowanie, w rytm muzyki, powszechnej wspólnoty wokół idei wolontariatu - tłumaczy Joanna Zając, koordynator ds. promocji w Komitecie Organizacyjnym.

- Dziś przed Wami wystąpią wspaniali artyści. Ale najważniejszy na tej scenie, od początku do końca, będzie Jezus! - powiedział Marek Zając rozpoczynając krakowski koncert.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron www.eventim.pl lub www.ticketpro.pl. Ceny biletów rozpoczynają się od 30 zł. Można je kupić na stronie www.eventim.pl i www.ticketpro.pl. Dochód zostanie przeznaczony na organizację ŚDM, zwłaszcza na wsparcie wolontariatu.

Partnerami koncertu w Warszawie są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Centralnym Ośrodek Sportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama