Nowy numer 25/2018 Archiwum

W odcieniach zieleni

Podczas wiosennych nasadzeń w tym roku w Warszawie posadzono 9586 drzew, najwięcej - na Mokotowie, Woli i Białołęce.

Na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy, 16 czerwca, przedstawiony zostanie projekt utworzenia Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Nowa jednostka zastąpi ponad 20 innych, zajmujących się zielenią w mieście. Kompleksowo zarządzałaby m.in. nowymi nasadzeniami, przejmując kompetencje od takich jednostek, jak Zarząd Oczyszczania Miasta, Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Dróg Miejskich, a także dzielnic.

Zarząd Zieleni w swojej działalności zajmowałby się również zbiornikami i ciekami wodnymi, a także nabrzeżem Wisły.

W ciągu ostatnich 8 lat z warszawskich ulic zniknęło blisko 205 tys. drzew. Ale posadzono 245 tys. nowych   W ciągu ostatnich 8 lat z warszawskich ulic zniknęło blisko 205 tys. drzew. Ale posadzono 245 tys. nowych Tomasz Gołąb /Foto Gość Od 1 marca nowym pełnomocnikiem ratusza ds. zarządzania zielenią miejską jest Renata Kuryłowicz. Swoją pracę w urzędzie rozpoczęła w 2010 roku w zespole pełnomocnika prezydent m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły. 

- Jako pełnomocnik chciałabym przede wszystkim być urzędnikiem, do którego można zadzwonić, napisać e-mail lub poprzez portal społecznościowy zgłosić to, co mieszkańców niepokoi w zakresie zieleni w ich otoczeniu - deklaruje.

Podczas wiosennych nasadzeń w tym roku w Warszawie posadzono 9586 drzew, najwięcej - na Mokotowie, Woli i Białołęce. W tym samym czasie wycięto 4015 starych, chorych lub rosnących na terenie budów i inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma