Nowy numer 25/2018 Archiwum

Polonez na cześć świętego

Po ogólnoświatowym dziękczynieniu, które odbyło się 6 czerwca w bazylice Santa Maria na rzymskim Zatybrzu, czas na mazowieckie podziękowanie za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela pierwszego polskiego zgromadzenia męskiego

Księża marianie zapraszają na nie 11 czerwca na Marianki, w Górze Kalwarii, gdzie znajduje się grób świętego i jego jedyne muzeum.

Od godz. 17 ks. Tomasz Sekulski MIC poprowadzi czuwanie modlitewne. O godz. 18 przy ołtarzu polowym kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski odprawi dziękczynną Mszę św. koncelebrowaną, a homilię wygłosi abp Henryk Hoser SAC z diecezji warszawsko-praskiej. Po niej gospodarze miejsca -  księża marianie, zapraszają na agapę.

O 20.15 wystąpi zespół "Małe Podegrodzie" - z rodzinnej miejscowości o. Papczyńskiego. O 20.45 zabrzmi polonez na cześć pierwszego świętego marianina. Po Apelu Jasnogórskim, który o godz. 21 poprowadzi ks. Adam Stankiewicz MIC, rozpocznie się koncert uwielbienia z zespołem "BoguSław".

Uroczystości będą transmitowane przez SALVE TV.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma