Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Głosuj na co chcesz

Od 14 czerwca, przez 11 dni trwać będzie głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2017 r.

Jak zagłosować? Wybrać, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie jest się najbardziej związana/y. Koszt projektów, na które można głosować nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny w danej dzielnicy lub obszarze. Trzeba sprawdzić, jak wygląda podział na obszary w dzielnicy i jakie projekty zostały poddane pod głosowanie w wybranym przez obszarze. Można wybrać dowolną liczbę projektów, ale łączny koszt realizacji wszystkich wybranych projektów nie może być większy, niż kwota dostępna na poziomie ogólnodzielnicowym lub w danym obszarze terytorialnym (w przeciwnym wypadku głos zostanie policzony jako nieważny). Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia (nie trzeba być jednak zameldowanym). Każdy może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosuje się więcej niż jeden raz (np. przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, głos również nie będzie ważny. Warunkiem uznania głosu za ważny jest podanie przez głosującego wszystkich danych określonych, jako obligatoryjne, czyli tych danych, które znajdują się na szarym polu karty do głosowania. Brak którejkolwiek danej z tej grupy, w tym numeru PESEL, spowoduje unieważnienie głosu.

Osoby mające mniej niż 18 lat, chcąc oddać swój głos, muszą dysponować zgodą opiekuna prawnego na udział w głosowaniu oraz na przetwarzanie danych osobowych. Do wersji papierowej karty do głosowania powinien być dołączony druk zgody, który można pobrać ze stronywww.twojbudzet.um.warszawa.pl, ze stron urzędów dzielnic, a także otrzymać w dowolnym Wydziale Obsługi Mieszkańców. Zgoda powinna być dołączona do karty do głosowania w sposób możliwie trwały. Karta bez dołączonej zgody opiekuna prawnego zostanie uznana za nieważną. Jeśli niepełnoletni głosować chcą internetowo, muszą także uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego, który powinien wpisać swoje dane w odpowiednich polach na stronie.

Do dnia 15 lipca 2016 r. zostaną ogłoszone projekty (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2017 roku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy