Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Głosuj na co chcesz

Od 14 czerwca, przez 11 dni trwać będzie głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2017 r.

Zakończyła się weryfikacja szczegółowa pomysłów zgłoszonych do trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego. Spośród zgłoszonych 2649 projektów: 382 zostało wycofanych przez projektodawców (14 proc.), a 517 projekty zostały negatywnie zweryfikowane (19 proc.). Na 1750 projektów mieszkańcy Warszawy będą mogli zagłosować od 14 do 24 czerwca.

Finałem budżetu partycypacyjnego jest głosowanie, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować może każdy mieszkaniec stolicy, drogą elektroniczną lub osobiście w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

Do 24 czerwca warszawiacy mogą oddać swój głos wykorzystując jeden z dwóch sposobów: 

  • Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – głosowanie będzie odbywać się na stroniewww.twojbudzet.um.warszawa.pl .
  • Zagłosować można również papierowo – oddając kartę do głosowania osobiście w wyznaczonym punkcie i pokazując dokument potwierdzający tożsamość. Punkty do głosowania będą znajdowały się urzędach dzielnic, a w niektórych dzielnicach również w dodatkowych lokalizacjach. Wszystkie podane są na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl.
  • W tym roku nie można głosować korespondencyjnie
« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma