Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spotkałeś Siedziołka Przyciężkiego?

Zapobieganie egoistycznym zachowaniom w pojazdach komunikacji miejskiej to cele trzeciej odsłony kampanii "Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej" zainaugurowanej w poniedziałek w Warszawie. Bohaterami akcji są "monstery", uosabiające negatywne postawy pasażerów.

Tegoroczna edycja kampanii promującej wzajemną uprzejmość wśród pasażerów komunikacji w Warszawie opiera się na haśle: "Bądź życzliwym pasażerem, zamiast być monsterem". 

Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”, ma zwrócić uwagę na to jak ważnym i niezbędnym elementem podróży, jest życzliwe zachowanie się względem współpasażerów i pokazać właściwe postawy oraz zachowania.

W autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich się zabawne postacie "monsterów", które w żartobliwy sposób mają zwracać uwagę na zachowania pasażerów, utrudniające wspólne podróżowanie.

W taborze komunikacji miejskiej (autobusach, tramwajach, metrze i pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich) ponownie pojawią się znane monstery: Hałaśnik Głuchawy, Tępacz Ignorant, Knyszojad Smrodliwy, Kłapodziób Wylewny oraz Zastawiacz Olbrzymi, do których dołączą nowe postaci: Siedziołek Przyciężki, Rozpychacz Wybredny, Oknogap Permanentny oraz Gigant Komunikacji Miejskiej (który wskaże właściwe zachowania współpasażerom).

Stołeczna komunikacja miejska przewozi blisko miliard pasażerów rocznie. Miasto na komunikację miejską przeznacza ponad 30 proc. budżetu, czyli ponad 4,4 mld zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL