Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ostatnie godziny na głos

Tylko do piątku do północy można głosować w budżecie partycypacyjnym.

Do piątku, 24 czerwca do godziny 23.59, można jeszcze zagłosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Swój głos na projekty oddało już ponad 76 tysięcy osób. Można to zrobić, wykorzystując jeden z dwóch sposobów: przez internet – głosowanie odbywa się na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub tradycyjnie, oddając kartę do głosowania osobiście w wyznaczonym punkcie i pokazując dokument potwierdzający tożsamość. Punkty do głosowania znajdują się urzędach dzielnic, a w niektórych dzielnicach również w dodatkowych lokalizacjach. Wszystkie podane są na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl. W tym roku nie można głosować korespondencyjnie.

Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia (nie trzeba być zameldowanym). Każdy może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosuje się więcej niż jeden raz (np. przez internet i osobiście), wtedy wszystkie głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, głos również nie będzie ważny.

Do 15 lipca 2016 r. zostaną ogłoszone projekty (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów, i będą zrealizowane w 2017 roku. Budżet partycypacyjny na rok 2017 jest już trzecią edycją przedsięwzięcia, w ramach którego mieszkańcy mają możliwość zgłaszania oraz wybierania pomysłów do realizacji ze środków finansowych pochodzących z budżetu gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama