Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dlaczego płyną pod prąd?

24 czerwca w Oratorium św. Jana Bosco zespół New Day opowie o swojej nowej płycie. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach klubu "Złotej 10 Radia Warszawa".

Sala teatralna Oratorium św. Jana Bosco przy ul. Kawęczyńskiej 53 już niedługo zapełni się fanami. 24 czerwca o 20.30 muzycy z zespołu New Day opowiedzą o swojej nowej płycie "Pod Prąd”, ale także o inspiracji Afryką i drogach, którymi podąża formacja. To pierwsze spotkanie w ramach klubu "Złotej 10 Radia Warszawa”. Poprowadzą je dziennikarze: Michał Guzek i Piotr Polański.

- Chcemy prezentować przede wszystkim zespoły, które wydają nowe płyty. Spotkania mają na celu nie tylko promocję muzyki chrześcijańskiej, ale także integrację środowiska muzyków i fanów chrześcijańskiej sceny. W Warszawie wciąż brakuje takiej przestrzeni - mówią organizatorzy.

Spotkania klubu "Złotej 10 Radia Warszawa” mają odbywać się cyklicznie co 2-3 miesiące. W planach jest także jubileuszowe spotkanie z okazji 100. notowania muzycznej listy.

Także 24 czerwca zespół New Day będzie można usłyszeć na żywo na antenie Radia Warszawa 106,2 FM w audycjach "Rozmowa Na Co Dzień” (13.30) i w liście "Złota 10 Radia Warszawa” (19.10).

Zespół New Day powstał w styczniu 2003 r. i od początku swojej działalności zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2005 r. muzycy na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpili, jako główny reprezentant Polski w Kolonii. W 2015 r. podczas V edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie zespół został nagrodzony Złotym Krążkiem i tytułem Premiery Roku 2015 za piosenkę "Pod Prąd”.

Muzycy wydali dziesięć albumów. Premiera najnowszej płyty "Pod Prąd” miała miejsce 19 czerwca 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama