Nowy numer 42/2020 Archiwum

Gdzie pójdą prascy neoprezbiterzy?

W siedzibie kurii diecezji warszawsko-praskiej nowo wyświęceni księża odebrali dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie.

Na mocy decyzji podjętych przez abp. Henryka Hosera SAC ks. Piotr Domański został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, ks. Marcin Dominiczak został skierowany do pracy w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, ks. Grzegorz Harasim - do parafii św. Jana Kantego w Legionowie, ks. Sebastian Lis do parafii NMP Matki Kościoła w Sulejówku, ks. Tadeusz Franciszek Siewko - do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, a ks. Dawid Więcek został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Kapłani udadzą się do nowych parafii 26 sierpnia.

Posyłając nowo wyświęconych księży, ordynariusz warszawsko-praski zwrócił uwagę na związek tego aktu z rozesłaniem Apostołów w mocy Ducha Świętego do głoszenia dobrej nowiny Ewangelii w świecie.

Zawierzył ich posługę Maryi - Matce i Królowej Kapłanów. Zwrócił uwagę na osobiste świadectwo, od którego zależeć będzie nie tylko owocność ich codziennej posługi ale także przyszłość powołań do kapłaństwa w diecezji.

Zachęcał do podtrzymywania więzi z seminarium i tych nawiązanych podczas dotychczasowej formacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama