Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zamkną połowę centrum

Szczyt NATO wystawi na próbę nerwy warszawiaków. Sama lista zmian w komunikacji miejskiej zajmuje kilkanaście stron.

Z powodu szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego 8 i 9 lipca mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć ze zmianami w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. I to już od czwartku 7 lipca. Znaczna część linii w centralnych dzielnicach Warszawy zostanie skierowana na trasy objazdowe. Pierwsze autobusy i tramwaje zmienią trasy w czwartek 7 lipca od ok. godz. 9 (etap I zmian). Największe zmiany obowiązywać będą od 7 lipca do północy 9 lipca. Autobusy kierowane będą objazdami:

W relacji wschód-zachód: 

  • al. J. Waszyngtona - Saska - Zwycięzców - Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski - al. Armii Ludowej,
  • Targowa - ks. J. Kłopotowskiego (powrót: S. Okrzei) - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra (powrót: Tamka) - Tamka - L. Kruczkowskiego - Książęca - pl. Trzech Krzyży - al. Ujazdowskie lub od ul. Tamka: Tamka - Kopernika - Świętokrzyska.

W relacji południe-północ:

  • Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - Grenadierów (powrót: Międzyborska) - Grochowska - Targowa,
  • Czerniakowska - Solec - Wioślarska - Wybrzeże Kościuszkowskie - Wybrzeże Gdańskie,
  • al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II,
  • Waryńskiego - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Bankowy.

Tramwaje będą kierowane Trasą W-Z, przez most Śląsko-Dąbrowski. Od 8 lipca od godz. 24 nie będzie funkcjonować stacja metra Stadion Narodowy oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi przez stacje będą przejeżdżać bez zatrzymywania się. W związku z przewidywanymi ograniczeniami w funkcjonowaniu transportu zbiorowego w al. Jerozolimskich oraz w rejonie Stadionu PGE Narodowy od godz. 19 w dniu 7 lipca do godz. 24 w dniu 9 lipca na odcinku Warszawa Zachodnia-Warszawa Wschodnia obowiązuje pełne wzajemne honorowanie biletów ZTM, KM, PKP IC, PR oraz ŁKA w pociągach SKM, KM, PKP IC (tylko wagony 2 klasy bez pociągów pendolino, wagonów sypialnych i wagonów z miejscami do leżenia), PR oraz ŁKA, z uwzględnieniem stosownych uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. W celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągach KM należy zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami od czoła składu. W pociągach PKP IC, Przewozów Regionalnych oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej należy posiadać bilet uprzednio skasowany.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama