Nowy numer 25/2018 Archiwum

Najlepiej zdali uczniowie ze Śródmieścia

Maturzyści odebrali dziś wyniki matur. Jak wypadła Warszawa i Mazowsze?

Maturzyści ocenili tegoroczny egzamin dojrzałości jako trudny. To widać po wynikach, jakie odebrali dziś w swoich licach i technikach. Nie wszyscy wychodzili z zadowoloną miną.

W Warszawie maturę zdało 12 264 uczniów, czyli 87 proc. przystępujących. Na Mazowszu egzamin zakończył się sukcesem dla  81 proc. spośród 30 774 przystępujących.

Stołeczni maturzyści język polski na poziomie podstawowym zdali średnio na 63,4 proc. (na Mazowszu: 60 proc, w kraju: 59 proc.). Najlepiej napisali go uczniowie w Śródmieściu i na Ochocie. Na poziomie rozszerzonym warszawscy maturzyści uzyskali 68,6 proc. (Mazowsze: 66 proc., kraj: 61 proc.). Szczególne uznanie należy się polonistom z Białołęki, gdyż ich podopieczni mocno wyprzedzili uczniów innych dzielnic, uzyskując średnio 83,4 proc.

Matematykę w całej Polsce zdano na poziomie podstawowym na 56 proc, a na rozszerzonym - na 31 proc.  Warszawa i Mazowsze wypadło lepiej. W stolicy z matematyki osiągnięto wyniki na poziomie: 65 proc. (podstawa) i 44 proc. (rozszerzenie), a na Mazowszu odpowiednio 59 proc. o 35 proc. Najlepiej egzamin wypadł w śródmiejskich i ochockich liceach i technikach.

Powyżej średniej krajowej (71 proc. i 55 proc.) wypadł też egzamin z języka angielskiego. Warszawscy uczniowie uzyskali 82,6 proc. w części podstawowej i 67,5 proc. - w rozszerzonej. Na Mazowszu osiągnięto 73 proc. i 59 proc.

Maturzyści zdawali co najmniej jeden dodatkowy przedmiot w wersji rozszerzonej. W tym przypadku średnie w Warszawie i na Mazowszu kształtowały się następująco:  biologia - 46,6 proc. (Warszawa) i 38 proc. (Mazowsze), chemia - 46,7 proc. i 40 proc., fizyka - 52 proc. i 45 proc., geografia - 49,6 proc. i 42 proc., historia - 52,6 proc. i 45 proc., informatyka - 46 proc. i 44 proc. W kraju uczniowie otrzymali wyniki średnio o kilka procent niższe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma