Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gotowi do szkaplerza

Rekolekcje przygotowawcze do nalożenia szkaplerza karmelitańskiego dla całej Warszawy rozpoczęły się w parafii Nawiedzenia NMP przy ul. Przyrynek 2 na Nowym Mieście.

W tym roku, w związku z trwającym Rokiem Miłosierdzia, ich tematem przewodnim jest Miłosierdzie Boże.

- By człowieka podźwignąć, by go nie przekreślić, by go prowadzić do prawdziwego szczęścia i pełni życia, Bóg daje nam swoją miłosierną obietnicę. Jako Rodzina Szkaplerza jesteście w niej zanurzeni - zwrócił się w homilii do czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel redemptorysta o. Wojciech Idziak, który w parafii na Nowym Mieście codziennie do 16 lipca głosi nauki przygotowujące do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Zachęcając kolejne osoby do jego nałożenia, przypomniał, że Matka Boża noszącym Jej szatę obiecała opiekę za życia, towarzyszenie w godzinie śmierci, a później niebo.

- Oddajcie się pod opiekę Maryi, okryjcie się jej płaszczem. Dzięki temu Ona wyjedna wam łaski na ziemi, a przede wszystkim poprowadzi was do zbawienia - przekonywał.

O skuteczności powierzenia się Matce Bożej z Góry Karmel jest przekonana s. Agnieszka, która w kościele na Nowym Świecie czasowo posługuje jako zakrstianka.

- Jako osoba konsekrowana noszę szkaplerz, bo jest on wierzchnią częścią mojego habitu. Niezależnie od tego, 20 lat temu, gdy byłam jeszcze młodą zakonnicą, przywdziałam szkaplerz karmelitański. Przekonała mnie do tego obietnica, że chroni on w niebezpieczeństwie i pokusach nie tylko osobę go noszącą, ale także jej bliskich. I moja prośba za członka rodziny została wysłuchana - uśmiecha się siostra.

Gotowi do szkaplerza   Boczna kaplica w kościele przy ul. Przyrnek 2 jest poświęcona MB Szkaplerznej. Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Uroczyste nałożenie szkaplerzy odbędzie się 16 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel podczas Mszy św. o 18.30. Przez kolejne 9 dni codziennie o godz. 17 modlitwę w kościele poprowadzi Rodzina Szkaplerzna działającą przy parafii. O  godz. 18 odbywać się będzie nabożeństwo nowennowe, a po nim Msza św. z nauką rekolekcyjną. Udział w rekolelekcjach jest wskazany, ale nie stanowi warunku koniecznego do nałożenia szkaplerza.

W Warszawie jego przywdzianie będzie możliwe również w parafii św. o. Pio przy ul. Fieldorfa 1, NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84, Narodzenia NMP przy al. Solidarności 80, a także u karmelitów bosych przy ul. Racławickiej 31.  Ich zakonna kaplica jest jedynym miejscem w stolicy, gdzie szkaplerz można przyjąć każdego dnia w roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama