Reklama

Warszawski

Kard. Nycz zachęca do modlitwy przy relikwiach

W drodze na ŚDM, relikwie patrona młodzieży zatrzymają się w Warszawie.

W niedzielę w warszawskich kościołach odczytanie zostanie słowo metropolity warszawskiego, zachęcające do tego, by 16 i 17 lipca wspólnie modlić się przy relikwiach bł. Piotra Jerzego Frassatiego, które odwiedzą stolicę w drodze na Światowe Dni Młodzieży.

Kard. Kazimierz Nycz przypomina, że w orędziu na tegoroczne ŚDM papież Franciszek postawił młodym za wzór bł. Frassatiego - świeckiego Włocha, żyjącego na początku ubiegłego wieku, który "mimo krótkiego umiał bardzo konkretnie czynić miłosierdzie".  To właśnie on jest patronem młodzieży, studentów i oraz jednym z patronów spotkania młodych w Krakowie. Z tej okazji z Turynu do Polski przyjechały jego relikwie.

Zapraszając do modlitwy przy relikwiach, metropolita warszawski prosi o podjęcie jej w intencji dobrych owoców spotkania w Krakowie i pielgrzymki papieża Franciszka do naszej ojczyzny. To zaproszenie szczególnie kieruje do młodzieży, studentów, wolontariuszy i innych osób zaangażowanych w przygotowanie ŚDM. "Skorzystajmy z tej niepowtarzalnej, aby w weekend bezpośrednio poprzedzający przyjazd pielgrzymów, pomimo wielu zajęć i zadań, zatrzymać się przy świadku Chrystusa. Zainspirujmy się jego przykładem i powierzmy nasze sprawy wstawiennictwu błogosławionego tercjarza dominikańskiego, którego św. Jan Paweł II nazywał człowiekiem ośmiu błogosławieństw" - napisał kard. Nycz.

Frassati swoje powołanie realizował jako świecki dominikanin. Z tego właśnie powodu jego relikwie zostaną przywiezione najpierw do kościoła św. Dominika przy ul. Dominikańskiej 2 na warszawskim Służewie. Już teraz na placu przed kościołem dostępna jest plenerowa wystawa, prezentująca sylwetkę bł. Piotra Jerzego. Przygotowali ją świeccy dominikanie z tworzącej się przy klasztorze na Służewie nowej fraterni. Wystawa będzie dostępna do września.

Peregrynacja relikwii rozpocznie się na Służewie w sobotę, 16 lipca, uroczystą Mszą sprawowaną w południe z udziałem świeckich Zakonu Kaznodziejskiego. Po południu, wieczorem i przez całą noc zaplanowano konferencje, Msze święte, czuwanie i możliwość cichej modlitwy przy relikwiach Frassatiego. Na Mszy sprawowanej przez abp. Henryka Hosera SAC oraz podczas wieczoru uwielbienia przy relikwiach zgromadzi się młodzież z Warszawy i osoby zaangażowane w organizację Dni w Diecezjach. Msza o północy będzie sprawowana w zgłoszonych intencjach, które można nadal nadsyłać na adres frassati@dominikanie.pl.

W niedzielę 17 lipca, trumna z ciałem błogosławionego przed południem zostanie przewieziona do kościoła akademickiego św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście. Również tam przez cały dzień będzie trwać modlitwa do patrona młodzieży. 18 lipca jego relikwie wyruszą w dalszą drogę do Lublina; 23 lipca dotrą do Krakowa, gdzie pozostaną do 31 lipca i będą obecne podczas Światowych Dni Młodzieży.

Szczegółowy plan pobytu relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego w Warszawie można znaleźć na stronie frassati.dominikanie.pl/warszawa i na facebooku pod adresem www.idz.do/frassati.

 Czytaj także: Tercjarze-czekaja-na-Frassatiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..