Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uczestnicy ŚDM zwiedzą Sejm

Posłowie przygotowali atrakcję dla uczestników Dni w Diecezjach.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży, Sejm otworzy swoje podwoje przed pielgrzymami z całego świata. Od 20 do 25 lipca goście będą mogli zobaczyć najważniejsze miejsca w polskim parlamencie, szczególnie te związane z św. Janem Pawłem II, który był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. 

W tych dniach pielgrzymi będą mogli zobaczyć m.in. galerię sali posiedzeń Sejmu i hall główny. Wyjątkowo dla zwiedzających udostępniona zostanie sejmowa kaplica.

Zwiedzając budynki parlamentu, goście będą mogli obejrzeć miejsca związane ze św. Janem Pawłem II, który jako pierwszy papież 11 czerwca 1999 r. złożył wizytę w parlamencie narodowym. Ojciec Święty wygłosił wtedy przesłanie do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

W hallu głównym znajdują się dwie tablice upamiętniające to historyczne wydarzenie. Zachowany został również fotel, na którym papież zasiadał w trakcie spotkania z parlamentarzystami - obecnie znajduje się on w kaplicy w Nowym Domu Poselskim.

W 2015 r. do kaplicy zostały wprowadzone także relikwie św. Jana Pawła II. Wszystkie te miejsca znajdą się na trasie zwiedzania podczas Dni w Diecezjach.

Grupy pielgrzymów, które chciałyby zwiedzić Sejm, muszą dokonać wcześniej rezerwacji na stronie muzea.sdm2016.waw.pl. Grupa może liczyć maksymalnie 50 osób.

Przy dokonaniu rezerwacji, należy wskazać język zwiedzania.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma