Nowy numer 25/2018 Archiwum

Żółta kartka dla kierowców

Straż miejska niczym sędzia piłkarski? Takie rzeczy tylko w Grodzisku.

Funkcjonariusze straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim upominają żółtą kartką kierowców, którzy nie dokonują opłat w strefie płatnego parkowania.

Deficyt miejsc postojowych to bolączka wielu polskich miast. Z problem tym boryka się również Grodzisk Mazowiecki. Podczas czerwcowej sesji radni podjęli uchwałę o utworzeniu w centrum miasta strefy płatnego parkowania. W związku z tym kierowcy muszą płacić za pozostawienie auta w tygodniu w godzinach 6.00-18.00.

Strefa płatnego parkowania w centrum Grodziska to dla wielu kierowców nowość. Nie wszyscy przyzwyczaili się do wnoszenia opłat. Funkcjonariusze zachowują wyrozumiałość i nie stosują kary wobec zapominalskich, ale wczuli się w piłkarski klimat ostatnich tygodni i niczym arbiter główny, pokazują im żółte kartki.

Właściciel pojazdu, który znajdzie za wycieraczką kartonik ma świadomość, że musi pamiętać o opłacie parkingowej. Mówiąc językiem piłkarskim, kolejne przewinienie wiąże się z poważniejszymi konsekwencjami. Kierowca musi liczyć się z karą w postaci opłaty dodatkowej. W najgorszym wypadku sprawa może zostać skierowana na drogę egzekucji administracyjnej.

Pół godziny parkowania w Grodzisku to koszt 0,50 zł, a za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma