GN 32/2018 Archiwum

Mary Wagner w drodze na ŚDM

Kanadyjską obrończynię życia będzie można spotkać w Warszawie.

Znana działaczka pro life Mary Wagner przyleci do Warszawy 22 lipca ok. 16.30. W stolicy spędzi dwa kolejne dni, więc będzie okazja do spotkania z nią i rozmowy. Spotkanie zaplanowano na 23 lipca w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (ul. Hozjusza 2), gdzie po Mszy o godz. 18, Mary opowie swoje świadectwo.

Następnie na tydzień uda się do Krakowa, aby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Dalej obrończyni życia dzieci nienarodzonych ma zaplanowaną dwunastodniową podróż po Polsce. Do 13 sierpnia odwiedzi trzynaście polskich miejscowości. 

42-letnia Mary Wagner wielokrotnie była aresztowana za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych i proponowała rozmowę przebywającym w nich pacjentkom. Starała się przekonać je, by odstąpiły od decyzji zabicia dziecka. Zgodnie z kanadyjskim prawem takie działanie jest przestępstwem. Sąd kanadyjski w 1994 r. wydał nakaz, by 170-metrowa strefa wokół klinik aborcyjnych w Toronto była niedostępna dla obrońców życia. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma