Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dyspensa na piątek

Kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser udzielili dyspensy od pokarmów mięsnych z okazji Dni w Diecezjach.

Dyspensy od piątkowego postu udzielił wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji warszawskiej kard. Kazimierz Nycz. Racją dyspensy są Dni w Diecezjach organizowane przed Światowymi Dniami Młodzieży.

„Mając na względzie, że piątek 22 lipca obchodzony jako święto liturgiczne Świętej Marii Magdaleny przypada w okresie przyjęcia w naszej Archidiecezji  gości przygotowujących się na spotkanie młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży, biorąc pod uwagę radosny charakter w przeżywaniu tego czasu, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam zgodnie z kanonem 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych" - zdecydował kard. Kazimierz Nycz.

Jednocześnie metropolita warszawski zobowiązał korzystających z dyspensy, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

Dyspensa, mocą dekretu abp. Henryka Hosera, obowiązuje także w diecezji warszawsko-praskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma