Nowy numer 24/2021 Archiwum

Koronka po hiszpańsku

Klerycy warszawskiego seminarium ewangelizują na Krakowskim Przedmieściu.

Przy kościele seminaryjnym, tuż przy uczęszczanym przez pielgrzymów ŚDM i turystów Krakowskim Przedmieściu, grupa kleryków Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i wolontariuszek gra i śpiewa ewangelizacyjne piosenki, zaprasza przechodniów do śpiewu i wspólnej modlitwy. O godz. 15 pomodlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego z przechodzącą akurat Krakowskim Przedmieściem grupą pielgrzymów z Hondurasu. - Oni odmawiali ją po hiszpańsku, my po polsku. Na zmianę - mówią klerycy.

Do roztańczonej grupy dołączają się też inni ŚDM-owi goście. - Rozmawiamy z przechodniami, próbujemy mówić o Jezusie... Często ludzie do nas podchodzą i zwierzają się ze swoich problemów, nie tylko duchowych. Przed chwilą miałem rozmowę z bezdomnym, który bardzo potrzebuje pomocy - mówi kleryk Augustyn Sękowski.

Przemierza ruchliwy deptak z różańcem w ręku. Nieustannie przesuwa paciorki w intencji ŚDM, pielgrzymów, którzy przyjechali do Warszawy z różnych zakątków świata, i w intencjach powierzanych mu przez przechodniów. A próśb o modlitwę jest dużo. Kleryk Augustyn zaprasza też do adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa w pobliskim kościele seminaryjnym. - My zapraszamy, a tam Jezus działa... - mówi kleryk, wskazując na otwarte drzwi pobliskiego kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Józefa.

Ewangelizujących kleryków można spotkać przy Krakowskim Przedmieściu przez cały czas trwania Dni w Diecezjach, w godz. 12-18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama