Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z bł. ks. Jerzym do papieża Franciszka

90-osobowa grupa pielgrzymów z żoliborskich parafii św. Stanisława Kostki i św. Jana Kantego pojechała na ŚDM w Krakowie.

Od grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Dworzec Wschodni PKP jeszcze przed świtem wyruszyła 90-osobowa grupa pielgrzymów z żoliborskich parafii św. Stanisława Kostki i św. Jana Kantego. Wyjechali do Krakowa, by podczas centralnych Światowych Dni Młodzieży spotkać się z papieżem Franciszkiem.

Dużą część grupy stanowią wolontariusze, którzy w ostatnich dniach służyli pomocą przy obsłudze grup pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium bł. ks. Jerzego oraz spędzających Dni w Diecezjach w parafii św. Jana Kantego.

- Dziś to my sami jesteśmy pielgrzymami - mówią.

Ale jadą nie tylko wolontariusze. Mimo tak wczesnej pory, wszyscy z wielkim entuzjazmem i radością zmierzają na spotkanie z papieżem w Krakowie.

- Spodziewam się nowych kontaktów i międzynarodowych znajomości, a także pogłębienia swojej wiary - mówi Krzysztof Kudlak, ministrant z parafii św. Jana Kantego, który na spotkanie z papieżem wybiera się po raz pierwszy.

- Na ŚDM jadę z bardzo pozytywnym nastawieniem. Myślę, że na konkretne pytania dostanę od papieża konkretne odpowiedzi. To będzie na pewno niesamowite przeżycie - mówi Aneta Sabała.

Nad grupą czuwa ks. Marek Traczyk, dekanalny duszpasterz młodzieży na Żoliborzu i ks. Kamil Piaszczak, wikariusz parafii św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama