Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie dajmy zwyciężyć Hitlerowi

Muzeum Powstania Warszawskiego apeluje o informacje na temat cywilnych ofiar 1944 roku. Ściana Pamięci w postaci bazy ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego dostępna jest online od 1 sierpnia.

My, powstańcy, pewnie już nie doczekamy Ściany Pamięci. Wy musicie tego pilnować. Ta ściana i cmentarz Powstańców Warszawy to skarb tego miasta. Ludzie muszą pamiętać o tych, którzy oddali życie za Warszawę. O żołnierzach i o cywilach – mówi Wanda Traczyk-Stawska, która tuż po powstaniu otrzymała rozkaz od swojego dowódcy, by szukała grobów tych, którzy polegli w czasie powstania.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma