Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kopernik do potęgi szóstej

7-letni Antek jest 6-milionowym gościem Centrum Nauki Kopernik.

- Pierwszy raz czuję się, jak milioner - zareagował 7-letni Antek na tłum fotoreporterów i kamerzystów, którzy dokumentowali wejście 6-milionowego gościa Centrum Nauki Kopernik.

- Jeszcze nie wszedłem dobrze, a już mi się podoba - dodał mały celebryta ze Stargardu Szczecińskiego, który przyjechał do Warszawy z mamą i tatą. W nagrodę otrzymał roczny bilet do CNK oraz tablet od firmy Samsung, partnera strategicznego Centrum.

 - Działamy ponad 5 lat, ale przez cały czas zaskakujemy naszych gości nowymi propozycjami. Eksponaty, które tu można zobaczyć zachwycają precyzją i dają możliwość swobodniejszego eksperymentowania i samodzielnego wyciągania wniosków - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK  .

Nowością w przestrzeni Kopernika są strefy wygodnych siedzisk, gdzie można odpocząć, porozmawiać, przejrzeć książki i czasopisma.

- Niebawem wprowadzimy bilety elektroniczne, które będzie można wydrukować w domu lub wyświetlić na ekranie smartfona, a następnie wejść do Centrum bez konieczności podchodzenia do kasy - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik CNK.

Centrum Nauki Kopernik to dziś siedem wysatw stałych, Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć oraz laboratoria: chemiczne, fizyczne, biologiczne robotyczne.

Na zewnątrz przez cały rok czynny jest Park Odkrywców, zaś na dachu - ogród. W Planetarium można oglądać filmy, pokazy na żywo i słuchać koncertów.

Centrum przyświeca idea: "Jesteś odkrywcą. Jak my wszyscy". Dlatego wszystkiego można tu dotknąć, przesunąć i spróbować. Wszystko służy przekręcaniu, testowaniu i sprawdzaniu - szukaniu dziury w całym i poznawaniu świata zjawisk chemicznych i fizycznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama