Nowy numer 33/2018 Archiwum

100 nowych autobusów

Z klimatyzacją, monitoringiem, ale bez... Wi-Fi. 50 przegubowych Mercedesów Conecto G i 50 Solarisów Alpino 8,9 na ulicach Warszawy.

9 sierpnia na warszawskie ulice wyjechało 100 nowych autobusów. Firma Mobilis rozpoczęła przewozy w ramach rozpoczynającego się 7,5-letniego kontraktu. Zarząd Transportu Miejskiego po raz pierwszy zastosował w nim nowe, wysokie wymagania dotyczące taboru, kierowców oraz zaplecza technicznego.

Od 9 sierpnia pasażerowie podróżujący po Warszawie komunikacją miejską spotkają na przystanku nowe pojazdy - 50 autobusów to przegubowe Mercedesy Conecto G, a pozostałe 50 – Solarisy Alpino 8,9.

- Wszystkie rozpoczynające dziś kursowanie autobusy są fabrycznie nowe i wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, biletomaty, system głosowego zapowiadania przystanków oraz systemy lokalizacyjne - mówi rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził wymóg posiadania przez operatora odpowiedniego zaplecza technicznego, czyli zajezdni, w której autobusy będą sprzątane i myte oraz będą przechodzić niezbędne przeglądy i naprawy.

Umowy na obsługę komunikacyjną z firmą Mobilis zostały podpisane 16 lutego 2016 r. Przewoźnik zaproponował stawkę za wozokilometr 6,77 złotych brutto dla autobusów 9-metrowych i 8,29 złotych brutto w przypadku pojazdów 18-metrowych. Maksymalna wartość obu umów, przez siedem i pół roku świadczenia usług, wynosić będzie ponad 572 mln złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma