Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ks. Stefan Roguski nie żyje

Wieloletni kapelan hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Warszawskiej zmarł 9 sierpnia.

W wieku 78 lat, 9 sierpnia zmarł wieloletni kapelan hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ks. kan. Stefan Roguski. W kapłaństwie przeżył 46 lat.

Urodził się 11 grudnia 1937 r. w Leśnikach w parafii Pniewnik. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 24 maja 1970 r., w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Był wikariuszem w Domaniewicach, Wiązownie, Kutnie, Józefosławiu oraz w parafii Opatrzności Bożej na Rakowcu. W latach 1975-2003 był kapelanem Centralnego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej przy ul. Banacha.

Od 1 stycznia 2008 r. pełnił funkcję kapelana hospicjum domowego w Raszynie, mieszkając od 2003 r. w parafii św. Franciszka z Asyżu na Okęciu. W 1999 r. został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu. Przez ostatni rok mieszkał w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Uroczystość pogrzebowa śp. ks. Stefana Roguskiego rozpocznie się w 12 sierpnia 2016 r. o godz. 10 w kościele parafialnym p.w. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie. Potem Ciało zostanie przewiezione do parafii rodzinnej św. Jana Chrzciciela w Pniewniku (diec. warszawsko-praska), gdzie zostanie odprawiona Msza św. o 13.00, po której nastąpi złożenie ciała zmarłego na miejscowym cmentarzu parafialnym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma