Warsztaty taneczne i parzenia herbaty, koncert Bovskiej i Owcy, rękodzieło i słodkości, a dla dzieci czytanie legend i zabawy przy muzyce. Dobiegł końca jarmark dominikański. Trwa nowenna do św. Jacka.
Z okazji przypadającego w środę wspomnienia św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina i w nawiązaniu do jubileuszu 800-lecia zakonu, tegoroczny jarmark charytatywny na Nowym Mieście przyjął wyjątkowo bogatą formułę. Do 17 sierpnia codziennie o 17.30 w kościele św. Jacka odmawiana jest nowenna 800 intencjami, a na jej zakończenie zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem kłosów.
- Obrzęd ma związek z podaniem, które głosi, że na trasie wędrówki św. Jacka w okolicach Krakowa grad zniszczył zboże przed żniwami. Lud prosił św. Jacka o wsparcie. Następnego ranka zboże na polach się podniosło. Pokazuje to, że Bóg czuwa nad nami w sytuacjach wydawałoby się przegranych, wręcz beznadziejnych - wyjaśnia o. Michał Adamski OP, przeor klasztoru.
Dzień wcześniej, 16 sierpnia o 19.30 w kościele wystąpi Bovska oraz Owca, zespół uwielbieniowy znany z Wieczorów Pełnych Łaski organizowanych przez o. Szustaka. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Zofia Stanecka, autorka serii opowiadań o "Basi" w ogrodzie fundacji „Sto Pociech” prowadziła warsztaty dla dzieci o pisaniu książek Agnieszka Kurek-Zajączkowska Cześć jarmarczna przygotowań do wspomnienia św. Jacka dobiegła już końca. Tradycyjnie na placu przed kościołem można było nabyć mydło i powidło, skosztować słodkości i pierogów „świętojackowych” czy nabyć wartościowe książki. W ogrodzie fundacji „Sto Pociech” utworzono strefę dziecka z tańcami, teatrzykiem, pląsami i malowankami. Nowością tegorocznej edycji jarmarku były bezpłatne warsztaty dziennikarskie, taneczne, śpiewu i improwizacji, tańca towarzyskiego, chińskiej sztuki herbaty, tworzenia biżuterii czy teatralne.
Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony jest na kontynuację projektu dożywiania dzieci w szkołach, prowadzonego przez Grupę Charytatywni Freta.