Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czas na dożynki

Wieńce, korowody i "potańcówka na dechach". Także w Warszawie.

W ostatnią niedzielę sierpnia będziemy dziękować za plony. W Kałuszynie odbędą się praskie, ogólnodiecezjalne dożynki, w których weźmie udział abp Henryk Hoser SAC. Korowód z ozdobnymi wieńcami, wykonanymi z tegorocznych zbóż, kwiatów i owoców, przejdzie na pl. Kilińskiego o 12.15. O godz. 13 rozpocznie się Msza św., a po niej na scenie będzie "obrzędowo, tradycyjnie, na ludową nutę". Zabawę zakończy koncert Alicji Majewskiej oraz zespołów Canto i Impresja.

Święto plonów, połączone z wojewódzkimi obchodami 35. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", rozpocznie się w niedzielne południe w Błoniu. W tamtejszym Domu Kultury od godz. 12 do 15.30 będzie można posłuchać m.in. o historii rolniczej "Solidarności", a także o szansach i zagrożeniach polskiego rolnictwa. O godz. 16 w amfiteatrze bp Piotr Jarecki odprawi Mszę św., a po niej nastąpi przegląd wieńców dożynkowych. Od 17.30 na scenie wystąpią artyści: Etna, Zespół Pieśni i Tańca "Tęcza", Bogdan Trojanek & Terne Roma.

Już po raz 11. Centrum Kultury Wilanów oraz parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na "Powsińskie Dożynki". Odbędą się 28 sierpnia w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3. O 11.15 starosta i starościna dożynek poprowadzą korowód. O godz. 12 rozpocznie się polowa Msza św.  Po południu będzie można podziwiać występy zespołów Centrum Kultury Wilanów, prezentujących stroje wilanowskie, oraz zaproszonych zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy. Na zakończenie dożynkowego święta, o godz. 19, odbędzie się "potańcówka na dechach".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama