Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nadzwyczajna rada ws. reprywatyzacji

W najbliższy czwartek na wniosek Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta, poświęcona reprywatyzacji w Warszawie. Prezydent Warszawy zapowiedziała również jawność oświadczeń majątkowych najważniejszych urzędników ratusza.

- Poinformują podczas niej o przygotowaniach do wejścia w życie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej i pracach nad dużą ustawą, a także o pomocy lokatorom zwracanych nieruchomości. Przedstawię również całokształt zagadnień związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Chcę pokazać, że proces reprywatyzacji trwa od 27 lat, przy kolejnych zaniechaniach parlamentów. Będę starała się w przystępny sposób przedstawić skomplikowaną materię i odpowiedzieć na wszystkie pytania - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy zapowiedziała również, że w ciągu 30 dni wszyscy dyrektorzy, ich zastępcy i naczelnicy najważniejszych biur ratusza będą musieli złożyć oświadczenia majątkowe.

- Już dziś takie oświadczenia składa 2/3 z nich, choć w 2004 r. składało je zaledwie 15 na 38 dyrektorów - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Kwestia nieskładania oświadczeń majątkowych przez urzędników ratusza została poruszona przy okazji zwolnienia dyscyplinarnego Michała Bajko, szefa Biura Gospodarki Nieruchomościami. Bajko formalnie nie musiał składać oświadczeń, ponieważ prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie udzieliła mu pełnomocnictw do wydawania decyzji administracyjnych w jej imieniu (a tylko takie osoby muszą publikować swoje oświadczenia). Decyzje podpisywał jego zastępca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama