Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacje się udały!

Ponad 1300 dzieci z obu warszawskich diecezji wyjechało na kolonie dzięki Caritas.

Caritas diecezjalne podsumowały akcję letnią, z której korzystają przede wszystkim dzieci z niezamożnych rodzin. Z archidiecezji warszawskiej na kolonie z Caritas wyjechało ok. 770 dzieci. Dla większości był to jedyny wakacyjny wyjazd. Wypoczywały na 7 turnusach w Murzasichlu, Łebie, Mrozach k. Ełku i w Smardzewicach.

W tej ostatniej miejscowości wypoczywały dzieci uzdolnione muzycznie, które w programie kolonii miały również zajęcia instrumentalno-wokalne i chór. Przez dwa tygodnie przygotowywały się do koncertu galowego, na który zaprosili swoich rodziców.

W Teresinie zorganizowano wypoczynek dla 93 dzieci z Ukrainy i Białorusi. Oprócz zwiedzania Warszawy, poznawania tradycji i historii naszego kraju, uczestnicy mieli też naukę języka polskiego. W sumie na tegoroczną akcję letnią Caritas Archidiecezji Warszawskiej wydała 920 tys. zł.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej umożliwiła wyjazd kolonijny 569 dzieciom i młodzieży. Pod hasłem: „Uwierz w siebie – poznaj swoją wartość z Caritas”, zorganizowała 14 turnusów, z których jeden w całości był przeznaczony dla młodych z Białorusi. Dzieci odpoczywały m.in. w Zakopanem, Rajczy, Krynicy Morskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama