Nowy numer 48/2020 Archiwum

O. Manjackal do małżonków i narzeczonych

Charyzmatyczny kapłan poprowadzi w Warszawie rekolekcje ze szczególnym błogosławieństwem dla bezdzietnych małżeństw.

O chęci zorganizowania rekolekcji dla bezdzietnych małżeństw o. James Manjackal, charyzmatyczny kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Franciszka Salezego, mówił w listopadzie ubiegłego roku, podczas rekolekcji głoszonych dla ponad 5 tys. osób, w warszawskiej hali Centrum MT Polska. Na przełomie kwietnia i maja tego roku poprowadził w Warszawie rekolekcje, pod hasłem „Chcę raczej miłosierdzia nie ofiary…” (Mt 9,13), nawiązujące tematyką do trwającego Roku Miłosierdzia (o. James jest jednym z wyznaczonych przez papieża Franciszka kapłanów, którzy w jego imieniu głoszą Boże miłosierdzie i o nim świadczą ).

Zbliżające się rekolekcje dla małżonków i par, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa, mają być bardziej kameralne, bo też ich tematyka będzie intymna, dotycząca tego co dzieje się miedzy dwojgiem kochających się ludzi, między małżonkami, którzy marzą o byciu rodzicami. O. James poprowadzi je od 20 do 23 października pod hasłem: "Opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem" (MT 19,5). W programie, oprócz codziennej Eucharystii, modlitw, konferencji znajdzie się czas na specjalne błogosławieństwo dla małżonków starających się o poczęcie dziecka

Rekolekcje odbędą się w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 111 w Warszawie (ul. Poezji 5). Obowiązują zapisy. Szczegóły na: www.badzdobrejmysli.pl/rekolekcje-z-o-manjackalem.

O. James Manjackal urodził się w 1946 r. w Indiach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 roku  w Kongregacji Misjonarzy Św. Franciszka Salezego (M.S.F.S.). Pracował na misjach Visakhapatnam, następnie został wykładowcą w seminarium w Ettumanoor, Kerala. Właśnie wtedy, dzięki modlitwie młodego człowieka spotkał Jezusa - został uleczony fizycznie i duchowo. Od tamtego momentu zaczął głosić charyzmatyczne rekolekcje na całym świecie, w trakcie których odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Ojciec James jest też założycielem "Charis Marien Maids"- apostolskiej społeczności poświęconej Jezusowi w diecezji Vijayapuram, Kottayam, w Kerala. Charyzmatyczny duchowny jest także autorem licznych publikacji m.in. "Modlitwa czyni cuda", "Oto pukam" - o cudach zachodzących w człowieku kiedy otworzy swe serce Bogu, szczególnie w trakcie spowiedzi św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama