Nowy numer 24/2018 Archiwum

Burza zrzuciła krzyż z kościoła Zbawiciela

Krzyż z jednej z wież kościoła Najświętszego Zbawiciela wbił się w dach kościoła po Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty.

Gradobicie, które przeszło przez Śródmieście w niedzielny wieczór zrzuciło krzyż z jednej z wież kościoła Najświętszego Zbawiciela. Nawałnica przeszła tuż po zakończeniu Mszy św., podczas której pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza dziękowano Bogu za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty.

- W czasie koncertu muzyki klasycznej, który zwieńczył uroczystości z udziałem ambasador Republiki Albanii, Sphresy Kurety, hałas gradu uderzającego o dach świątyni niemal zagłuszał artystów, wykonujących utwory S. Moniuszki, J.S. Bacha i kompozytorów albańskich - relacjonował ks. Marek Przybylski z kurii warszawskiej.
W czasie nawałnicy z prawej wieży kościoła odpadł krucyfiks, który wbił się w dach świątyni. Przedstawiciele parafii brali udział w oględzinach, które zdecydują o tym, czy krzyż będzie mógł wrócić na swoje miejsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
    06.09.2016 13:10
    Czyżby znak? Może z powodu obecności muzułmanów w świątyni Zbawiciela?
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma