Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kształtowanie mądrości to zadanie katolickich szkół...

Uroczystą Mszą św. w kościele pokamedulskim przy ul. Dewajtis zainaugurowano rok szkolny w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach.

- To rok szczególny, gdyż po raz pierwszy próg bielańskich szkół przekroczyli uczniowie nowej placówki: Publicznego Liceum im. bł. ks. Romana Archutowskiego - mówił Tomasz Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach.

Mszę św. koncelebrowali kapłani związani z bielańską społecznością, a przewodniczył jej bp Piotr Jarecki, który także wygłosił homilię. W swym słowie podkreślił, jak istotną rolę odgrywa nauczanie oparte na wartościach ewangelicznych.

Kaznodzieja, odwołując się do nauki papieża Benedykta XVI, wskazał, że znacznie trudniejsze niż zdobywanie wiedzy jest posiadanie mądrości i to właśnie do szkół katolickich należy zadanie kształtowani jej w młodych ludziach. Zaznaczył także, że dwoma filarami spełnionego człowieczeństwa każdego z nas powinny być słowa, aby "żyć świadomie" i "wierzyć życiem".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma