Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pisać jak Sienkiewicz

Nagrody "Giętkiego Pióra" czekają na uzdolnionych literacko warszawskich gimnazjalistów.

W 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza, Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zaprasza gimnazjalistów z Warszawy do udziału  w konkursie literackim o Nagrodę "Giętkiego Pióra". Po trzyetapowych rozgrywkach, laureatów Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra poznamy 5 maja 2017 r., podczas gali finałowej, zorganizowanej dokładnie w rocznicę śmierci Sienkiewicza.

Pierwszy poziom konkursu - na najlepszy esej do 1000 słów z użyciem wskazanych przez opiekuna literackiego konkursu wyrażeń na temat „Na początku było słowo…” - rozegrany zostanie na poziomie szkoły. Autorzy pięciu najlepszych esejów z każdej szkoły spotkają się na drugim, pozaszkolnym etapie. Ich zadaniem będzie napisanie opowiadania, którego akcja będzie rozgrywała się w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu, z wykorzystaniem albo elementów gwary warszawskiej, albo języka własnego pokolenia. 10 najlepszych autorów opowiadań powalczy o główne nagrody. W finale będą musieli napisać adaptację sceniczną lub scenariusz spektaklu teatralnego opartego na własnym opowiadaniu.

Na każdym poziomie rozgrywek literackich uczestnicy konkursu będą mogli skorzystać on-line z pomocy opiekuna literackiego konkursu oraz poznać zasady konstruowania wskazanych w programie form literackich z zamieszczonych na stronie filmów instruktażowych.

Dla laureatów trzech głównych nagród zostaną ufundowane specjalne nagrody rzeczowe: laptop, tablet i e-czytnik, natomiast laureaci poszczególnych etapów konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani szkolni opiekunowie literaccy, którzy doprowadzą swoich uczniów do finału konkursu.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz inne szczegółowe informacje na: www.gietkiepioro.parafiada.pl.

 "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym konkursu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma