Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na ratunek małżeństwu

Kilka tysięcy pielgrzymów wzięło udział we Mszy św. odprawionej przez bp. Tadeusza Pikusa.

Leśny plac przed sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej wypełniał tłum pielgrzymów, którzy 11 września przybyli do podwarszawskiego Loretto na uroczystości odpustowe. Wśród nich byli pątnicy idący w trzydniowej Diecezjalnej Drohiczyńskiej Pielgrzymce.

W homilii drohiczyński biskup przypomniał, że w tym roku przypada 150. rocznica urodzin bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela loretanek, i 125. rocznica jego święceń. Zwrócił także uwagę, jak ważne jest Boże miłosierdzie w życiu rodzinnym. – Grzech pierworodny sprawił, że rozeszły się myśli i drogi człowieka z myślami i drogami Boga. Dotknęło to boleśnie również postaw małżonków i życia rodzinnego. Miłosierdzie nie jest pobłażaniem, ale tym, co przychodzi nam z pomocą, naprawia to, co zostało zniszczone. Prowadzi do przywrócenia ładu między Bogiem i człowiekiem oraz między dwojgiem ludzi – mówił. I dodał: – Miłosierdzie jest jak koło ratunkowe rzucone człowiekowi przez Boga. W programie jubileuszowych obchodów znalazły się także: konferencja „Chrześcijański prymat miłosierdzia”, przedstawienie teatralne o bł. ks. Ignacym Kłopotowskim i koncert pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma