Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nawiedziła już pół tysiąca parafii

Figura św. Michała Archanioła wciąż peregrynuje po Polsce.

12 kwietnia 2013 r. do Polski została sprowadzona wierna kopia figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano.

Kustosz sanktuarium ks. Władysław Suchy przeznaczył ją do kultu peregrynacji w Polsce. Miała nawiedzać polskie parafie przez pięć miesięcy. Jednak rozdzwoniły się telefony z całej Polski  i ówczesny generał michalitów ks. Kazimierz Radzik wyraził zgodę, żeby figura pozostała na dłużej.

Od tego czasu minęło trzy i pół roku, a święty znak nawiedzenia wciąż przemierza Polskę. Figura właśnie nawiedziła 500. parafię, a była to  parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gaci (diec. przemyska), w której posługiwał bł. Bronisław Markiewicz, wielki czciciel św. Michała Archanioła, założyciel Zgromadzenia Księży Michalitów.

- Św. Michał nawiedził już pół tysiąca parafii, ale również zaglądnął do ponad 300 klasztorów zakonnych, odwiedził iczne szkoły, szpitale, więzienia i domy dziecka. Wszyscy oczekują jakiejś niezwykłej interwencji Boga samego, który działa przez św. Michała Archanioła” - mówi ks. Rafał Szwajca CSMA odpowiedzialny za organizację peregrynacji.

W czasie nawiedzenia figury kilkaset tysięcy osób przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła. To niezwykła "kamizelka duchowa", która - połączona z modlitwą egzorcyzmu prostego - tworzy niezwykły pancerz chroniący duszę i ciało człowieka przed działaniem szatana.

Figura odwiedziła też wiele parafii obu warszawskich diecezji. Już 16 września o 17.30 powitają ją mieszkańcy Wieliszewa (diecezja warszawsko-praska). Od 3 do 5 listopada będą się przy niej modlić parafianie z Mrozów, a 1 grudnia - dotrze do warszawskiej parafii św. Patryka przy ul. Rechniewskiego. Terminarz peregrynacji na ten rok jest już zapełniony. Trwają zapisy na 2017 i 2018 r.

ŚW. MICHAŁ ARCHANIOŁ
MARIA FIDES

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama