Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zaszczep się za darmo, seniorze

Warszawa z początkiem jesieni rozpoczyna realizację sezonowych szczepień przeciwko grypie. Za darmo mogą zaszczepić się m.in. seniorzy.

Warszawa z początkiem jesieni rozpoczyna realizację sezonowych szczepień przeciwko grypie. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy z grup szczególnego ryzyka - czyli takich, w których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne. Z programu mogą skorzystać m.in. seniorzy powyżej 65 roku życia.

W sezonie 2015/2016 w Polsce było ponad 4 mln zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na tę infekcję. Ponad 16,1 tys. osób wymagało z tego powodu hospitalizacji, a 140 chorych zmarło. 

Stołeczny ratusz przewiduje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 60 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczono 2 mln 38 tys. zł i jest to suma analogiczna do kosztów z poprzednich dwóch sezonów. Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 175 przychodni. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT)  w warszawskich urzędach skarbowych.

Z programu mogą skorzystać także osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach oraz podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma