Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nawet 1500 zł miesięcznie

Jeszcze do 30 września studenci warszawscy mogą aplikować o stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II.

- Od momentu otrzymania stypendium biorę udział w szkoleniach, konferencjach i wyjazdach wymagających większego wkładu finansowego, bez którego formalne uczestnictwo w nich jest niemożliwe. Nie ukrywam, że studentom daje to ogromne możliwości - mówi Agnieszka, jedna z beneficjentek prowadzonego od ponad 10 lat największego samorządowego programu stypendialnego w Polsce. Agnieszka została wyróżniona za dobre wyniki, zaangażowanie w wolontariat oraz pracę w kołach naukowych.

W ramach programu Warszawa wsparła już kilka tysięcy uczniów i studentów uczących się w stolicy. W roku szkolnym i akademickim 2016/2017 młode talenty, które w odpowiednim czasie poprawnie złożą wniosek, mają szansę uzyskać stypendium w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Patryk od ponad 7 lat pomaga dzieciom i młodzieży z "trudnych" rodzin. - Wielu studentów, do których dociera informacja o stypendiach m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, myśli: "Przecież ja nie mam dużych osiągnięć, na pewno mi się nie uda". Też tak myślałem, a jednak jestem już od 3 lat stypendystą. Niezbędnym kryterium, aby otrzymać stypendium, jest średnia ocen (z ostatniego roku) powyżej 3,5 oraz niski dochód rodziny. Każda pozostała aktywność działa tylko na naszą korzyść - mówi.

O udział w programie stypendialnym mogą się ubiegać ci, którzy dobrze się uczą, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne, a dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1100 zł miesięcznie.

Każdego roku przyznawanych jest prawie 600 stypendiów uczniom podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom uczącym się w Warszawie. Listy stypendystów ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów, dla których termin składania wniosków upłynął 31 lipca, są już opublikowane na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II: www.centrumjp2.pl.

Termin składania wniosków dla studentów mija 30 września. Kandydat, który chce ubiegać się o stypendium, musi najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie: formularze.centrumjp2.pl, a następnie złożyć go wraz z wymaganymi załącznikami (osobiście lub listownie - liczy się data stempla pocztowego) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II - operatora stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama